Minint Kovo 21 Dauno sindromo dieną mokykla pasipuošė spalvotomis ir raštuotomis kojinaitėmis. Prie gražios akcijos prisijungė Darželio grupės Ąžuoliukai vaikučiai ir Rokų mokyklos 1-4 klasių mokiniai.

Dauno sindromas tai genetinis sutrikimas, kurio priežastis yra  21 chromosomos trisomija ir ši pastaroji yra patrigubėjusi. Ką ji nulemia? Ji lemia vystymosi raidą. Papildomi 163 genai iš 21 chromosomos veikia medžiagų pasisavinimą, o kartu ir augimą, sveikatą ir gerą savijautą. Nėra nustatyta kodėl tai atsitinka, kas lemia kad toks mažylis gimsta, tik yra nustatyta kad tokia tikimybė didėja su amžiumi. Mokslininkai sako, kad taip atsitinka dėl „Gamtos klaidos“. Šis sutrikimas paveldimas tik 1%, pasaulinė statistika sako, kad iš 600-700 vaikų gimsta vienas su dauno sindromu. Gyvename XXI amžiuje, kuomet kiekvienas žmogus integruojamas į visuomenę, darželius, mokyklas, darbovietes, socialinę ir kultūrinę veiklą. Tokių žmonių gyvenimo trukmė dabar yra ilgesnė, jie produktyviai ir visavertiškai gali išgyventi iki 60 metų. Šiuos vaikučius vadiname „saulytėmis“ jie visada linksmi, šypsosi, geranoriški, draugiški. Mes priimame kitokius, nors mes skirtingi, bet esame vienas kitam reikalingi!

Psichologė Agnė Markauskienė20230323 141459b

Bendradarbiaujant tarp mokyklų ketvirtokai  turėjo galimybę patirti kas yra empatija, draugo palaikymas, aptarti ir padiskutuoti kaip spręsti draugystėje kylančius sunkumus. Kovo 6 dieną Garliavos Jonučių progimnazijos 4a klasės mokiniai su psichologe A.Markauskienė ir LSMU sveikatos psichologijos bakalauro studijų programos studenteViktorija Tamošiūnaite pravedė pamoką "Mes galim būti empatiški", pamokoje rašėme palaikančias žinutes savo bendraamžiams. Kovo 15 dieną Rokų mokyklos darželio ketvirtokai kartu su mokytoja Irina Jurgelevičiene palaikė šią gražią iniciatyvą ir kartu su psichologe sukūrė atsakomąjį plakatą su laiškais skirtais kitos mokyklos mokiniams. Palaikančiose žinutėse skirtose įveikti liūdesį, baimę, nerimą, susirūpinimą, pyktį, vienišumą sudėjo savo empatiją, draugiškumą, patarimus kurie veikia jiems ir gali padėti kitam. Perdavė Jonučių progimnazijos mokiniams linkėjimus ir šiltus patarimus. Plakatai papuošė ketvirtokų klases abiejose mokyklose.

Psichologė Agnė Markauskienė

20230317 131021a